Najnowsze metody pracy socjalnej okiem praktyków – nowa publikacja IRSS: „Praca socjalno-wychowawcza z rodziną w ujęciu wybranych koncepcji”

Zaletą tej wyjątkowej publikacji są szczegółowe omówienia metod krok po kroku bazujące na prawdziwych przykładach z praktyki.

okładka praca socjalno wychow Izabela Krasiejko, Małgorzata Ciczkowska-Giedziun (red.)

„Praca socjalno-wychowawcza z rodziną w ujęciu wybranych koncepcji. Analiza metodycznego działania z osobami potrzebującymi pomocy”

wyd. IRSS, Seria: Ex Libris Pracownika Socjalnego, Warszawa 2016, ISBN: 978-83-64518-10-2

cena 40 zł

Monografia koncentruje się wokół najnowszych metod pracy socjalnej z rodziną.
W publikacji poruszone zostały następujące zagadnienia: teoria przywiązania i jej zastosowanie w pracy z rodziną, Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach w metodycznym działaniu asystentów rodziny, Domowy Trening Video, dialog motywujący w pracy z rodziną w ośrodku pomocy społecznej, teoria systemowa w pracy socjalno-wychowawczej z rodziną, wykorzystanie genogramu w pracy nad reintegracją rodziny, Konferencja Grupy Rodzinnej – podejście ekosystemowi, Podejście feministyczne i perspektywa płci w pracy socjalno-wychowawczej z rodziną, Refleksyjność w pracy socjalno-wychowawczej z rodziną.

Zaletą tej wyjątkowej publikacji są szczegółowe omówienia metod krok po kroku bazujące na prawdziwych przykładach z praktyki. Łącznie z komentarzami odnośnie do wybranych sytuacji, stylów radzenia sobie z nimi oraz analiz wyborów i zachowań, które należałoby skorygować – co jest bardzo cenne dla pracownika socjalnego i asystenta rodziny. Zapraszamy do zamawiania!

Spis treści oraz wstęp do publikacji – KLIKNIJ TUTAJ

Książka do kupienia w sklepie internetowym IRSS: publikacje.irss.pl

Inne artykuły o podobnej tematyce

  • Brak podobnych artykułów

Ten artykuł ma 0 komentarzy

Skomentuj
Obraz CAPTCHY
*pole obowiązkowe